o ses Türkiye Final gecesinde Türkü ile gelen birincilik yaşandı. Yarışmada Dodan özer nisan ayında anacağımız büyük Ozan Ali Ekber Çiçek’e ait Haydar Haydar adlı eserle birinciliği göğüsledi.
Dodan Özer, halk oyları ile yarışma birinciliğini elde eden isim oldu. O Ses Türkiye’ye arkadaşları tarafından gönderilen Dodan Özer, başvurunun da arkadaşları tarafından yapıldığını ifade ediyor. Hadise’nin takımında yer alan yarışmacı, yarı finalde gösterdiği performans ile isminden söz ettirmişti. İlk bölümde seslendirdiği şarkıyı yeniden söyleyen yarışmacı, yine beğeni kazandı ve büyük ödülü kazanma şansını elde etti.
Dodan Özer, O Ses Türkiye 2017 sezonunu en çok dikkat çeken isimlerinden biri oldu. Her performansında dinleyenleri kendine hayran bırakan ve yarı finale kadar gelmeyi başaran Dodan Özer, yarışmanın en büyük favorilerinden olarak gösteriliyor.Dodan Özer, 38 yaşında. Asıl memleketi Muş’un Varto ilçesi olan yarışmacı, İstanbul’da yaşamını sürdürüyor. Ailesinin İzmir’e yerleşmesi sonrasında müzikten kopmadı ve müzik tutkusuna devam etti. Dodan Özer 1997 yılında Murat Öztürk ile Dodan Project adlı grubu kurdu. İlk gün Ali Ekber Çiçek’e ait “Haydar Haydar” isimli parçayı seslendirdi. Bütün jüri üyelerini kendisine hayran bırakan yarışmacı seçimini Hadise’den yana oldu.


PAYLAŞ
İLGİLİ YAZILAR
İlhan Erten
Kubilay Metin
ÇİFTETELLİ

Yanıt Ver

*