Vefat eden gazeteci Tayfun Talipoğlu sevenleriyle birlikte uğurlandı, Tayfun Talipoğlu’nun babası Yalçın Talipoğlu, oğlu Candaş Talipoğlu ve yakınlarının yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, CHP Grup başkanvekilleri Engin Altay ile Levent Gök, bazı AK Parti’li ve CHP’li milletvekilleri, eski bakanlardan Hikmet Çetin, DİSK Genel Başkanı Kani Beko ile meslektaşları ve vatandaşlar katıldı.


Cenaze namazından sonra Talipoğlu’nun naaşı omuzlarda taşınırken tabutuna çiçekler atıldı ve uzun süre alkışlandı. Cenaze aracı ilerlerken aracın arkasına, üzerinde “Her türküyü çalmaz bizim telimiz, sevda olmalı, gönüle giden yol olmalı, seni unutmayacağız.” yazılı pankart asıldı, Çav Bella şarkısı söylendi.

Bazı vatandaşların gözyaşlarını tutamadığı görüldü. Törenin ardından Talipoğlu’nun cenazesi, Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Gazeteci Tayfun Talipoğlu, İzmir’de tedavi altına alındığı hastanede dün 55 yaşında hayatını kaybetmişti.

Kars’ta 1962 yılında dünyaya gelen Talipoğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Mesleğe muhabirlik yaparak başlayan Tayfun Talipoğlu’nun hazırladığı “Bam Teli” adlı program, 1995’ten itibaren bazı televizyon kanallarında yayınlandı. Köşe yazarlığı da yapan Talipoğlu’nun, kaleme aldığı kitapların yanı sıra şiir ve türkü albümleri de bulunuyor.

PAYLAŞ
İLGİLİ YAZILAR
Ünlü Klarnet sanatçısı yaşamını yitirdi
Çanakkale Geçilmez..
KAZIM’IM TÜRKÜSÜ (MEZAR ARASINDA)

Yanıt Ver

*