[pullquote align=right] Türkülerle yaşamak huzurun ve mutluluğun en önemli anahtarıdır.[/pullquote]


23 yıl öncesinden bugüne kadar geçen süre içinde, her dönem teknolojik olarak ge- lişen ancak yayın çizgisini değiştirmeyen bir radyo istasyonu Yön Radyo.

Beyhan Aksoy ile İsli Çıralar, Başak İkiz’in hazırlayıp sunduğu Güzelleme gibi birçok program ve zengin yayın içeriği ile dinleyicilerinin gündelik yaşamına renk katan Yön Radyo’yu Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Mansur Kılınç’ın ağzından ve daha yakından tanımaya çalıştık.

Başka ülkelerin türküleriyle de birleşerek dünya barışının sağlanması konusunda önemli bir değer olacaktır türkülerimiz.

Neden popüler müzik değil de halk müziği?

Bunun kültürel bir yanı var. Zaten Yön Radyo kurucuları halk müziği ve halk edebiyatından gelen arkadaşlarımızdı. Dolayısıyla başka bir şey düşünemezdik. Özellikle halk müziği alanında yeni iletişim biçim- lerini kullanarak kitlelerle buluşmak önemli bir ihtiyaçtı ve bu ihtiyacın karşılanması gerekiyordu. Bir diğer nedeni ise, toplumların ekonomik yapıları, sosyal yapıları, uluslararası konjonktür, uluslar arası politika- ların toplum üzerine yansımaları sonucunda bu toplumlar evrilme- ler yaşarlar. Bu evrilmelerde kendi değerlerini yeniden yaşamaları ve onları güncelleştirmeleri en doğru şekilde türkülerle sağlanabilir. Bu nedenle Türk Halk Müziği…

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

PAYLAŞ
İLGİLİ YAZILAR
cem radyo
PAL DOĞA RADYO
Pal Doğa Radyo

Yanıt Ver

*