İkinci sayımızda İstanbul’dan sonra başkentte bir Türkü radyosuna konuk oluyoruz. Bir çok ilklere imza atan Halk Müziği yayınları yapan radyo istasyonu Radyo Avrasya Türk.


Önce radyonun geçmişinden günümüze kadar şöyle bir özet geçelim. Bu radyo istasyonu Ankara’da 2006 yılına kadar “ekin radyo” logosu ile Türk Halk Müziği yayınlarına devam etmiş. Bu tarihte sahip değişikli yaşanmış ve yayın logosu bu tarihten sonra Radyo Avrasya Türk olarak değiştirilmiştir. Siyasi mesaj içeren Türkülerden ve siyasi programlardan uzak durarak, sadece Türkü yayınları ile gündemde kalmış bir radyo olmuştur Avrasya Türk.. Yine bu dönemlerde Türkiye de daha çok yeni olan Radyo yayınlarının cep telefonu uygulamasını faaliyete alan ikinci radyo olmayı başarmıştır. Teknolojiyi yakından takip ederek radyo yayınlarını görüntülü de yayınlayarak etkin bir şekilde iletişim aracı olma özelliğini göstermiş. Bu ve daha pek çok ilke imza atması ve Türkülerden kopmadan yayınlarını istikrarla devam ettirmesi sonucunda o dönem yapılan anketlerde kendi alanında hep ilk sırada yer almıştır.

2013 yılında yine bir sahip değişikliği yaşansa da yayın içeriğinde bir değişiklik olmadan yine Türk Halk Müziği yayınlarına aynen devam ederek dinleyicisini kaybetmemiş. Canlı programlar, konuk sanatçılar ve daha fazlasıyla Ankara’da Fm bandı 107.1 Mhz frekansında Türk Halk Müziği yayınlarında yine lokomotif olmaya devam etmektedir.

söyleşinin tamamı Türkü Life Nisan sayımızda

PAYLAŞ
İLGİLİ YAZILAR
Pal Doğa Radyo
PAL DOĞA RADYO
yön radyo

Yanıt Ver

*