Müzisyenler

Bir Tel Bir Nefes

Bir Tel Müslüm Eke ve Bir Nefes Mustafa Eke..
Erzincan Doğumlu eke kardeşler.Çocukluklarından beri Türkülerin içinde olmuşlar. Dedeleri ve dedelerinin kardeşleri,hatta onların çocukları bile müzisyenler.
“müzisyen bir sülalenin şimdilik son halkalarıyız. Bu durumun genlerle alakalı olduğunu düşünüyorum” diyor ağabey Müslüm Eke.
Sohbetimiz sırasında yapmacık davranmadan gayet samimi,eğlenceli ve bol kahkahalı dakikalar yaşadık birlikte, elbette bu bölümleri size aktarmayacağız ancak şu kadarını söyleyebiliriz, öyle görülüyor ki; evin afacan oğlu Mustafa Eke, ağır abisi de Müslüm Eke olmuş şimdiye kadar. Ateşlemeye hazır bir fitil gibi hemen her konudan bir espri yakalayabilen Mustafa eke, Her espriyi hemen bir ciddiyetle esas konuya bağlayıp toparlayan Müslüm Eke kardeşler onlar.
Yıllar boyu alaylı diye tabir edilen şekli ile müziğin içinde oldukları gibi,mektep yönleri de var ikilinin. Ağabey Müslüm Eke İstanbul Teknik, Kardeş Mustafa Eke ise Ege Konservatuarlarından mezunlar. Yani hem alaylı, hem mektepliler. Hem müzisyen hem solistler.
devamı ve geniş hali dergimiz Türkü Life’da.
SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ.


PAYLAŞ
İLGİLİ YAZILAR
Hasan Genç
Kaval'a Can veren adam Sinan Çelik
Kaval’a Can veren adam Sinan Çelik
Müzisyenler: Erdinç Aksaç

Yanıt Ver

*