Uzun yıllardır ulusal televizyonlar, Gazeteler ve Haber Ajanslarında yayıncılık faaliyetlerimizi çeşitli görevlerde sürdürdük.


2006 yılında ise Halk müziği sektöründe faaliyet gösteren Ankara’da Fm bandı 107.1 Mhz frekansından yayın yapmakta olan eski adı ekin radyo olan ve alındıktan sonra Radyo Avrasya Türk olarak adı değişen radyo istasyonunu başarılı bir şekilde yönettik.

2014 yılında sahip değişikliği nedeniyle radyo yayıncılığımız a son verirken, bu tarihten sonra da yine Türk Halk
Müziği sektöründeki eksiklikleri de araştırmaya devam ettik.

2014 yılından itibaren bir taraftan prodüksiyon ve çekim üzerine faaliyetlerimizi sürdürürken bir çok önemli projeye de imza attık. Yayıncılık tecrübelerimiz ve güçlü kadromuz sayesinde devletin en üst kademelerinde projeler uyguladık.
halen kadromuzda kameraman,program koordinatörü,yönetmen,metin yazarı,redaktör,kameraman,foto muhabiri gibi tecrübe sahibi kişilerle görevimize devam etmekteyiz.
geçmişi 10 yıla dayanan görsel iletişim aracı fikrini de 2014 yılından sonra hep gündemde tutarak fikren geliştirdik ve nihayet 2016 yılı kasım ayında karar verdik. Türk Halk Müziği sektörünü takip edecek doğru bilgileri aktarabilecek bir

Türk Halk Müziği Dergisi çıkartılacak.
uzunca toplantılar analizler yapılarak yayın kurulu denetiminde derginin şekli ve içeriğine karar verdik. bu kararla birlikte Ankara Post Medya A.Ş bünyesinde sektörde söz sahibi değerli hocalarımızla istişareler yaptık ve yazar kadromuzu belirledik.

AMACIMIZ;
Türk Halk Müziği sektöründe kalıcı ve doğru bilgiler içeren bir yapıt ortaya çıkarmak ve Türk Kültürünü yaşatmaya yönelik katkı sağlamaktır. Elbette biliyoruz eksik olacağız, elbette hatalarımız da olacaktır. Ancak Türk Halk Müziği sektöründe yol gösteren bir ışık olmayı hedefliyoruz. yeni nesillere Türkünün kültürünü taşımayı istiyoruz.
bu sebeple ve ortak değerlerle dergimiz Türkü Life aslında hepimizin. bizler ortaya çıkardık sizler de destek vererek yaşatabilirsiniz.

Saygılarımızla,
Ankara Post Medya A.Ş
Türkü Life İmtiyaz Sahibi

Yanıt Ver

*