sinema ve dizi film oyuncusu Bülent Şakrak “YOL” adını verdiği Türkü albümü ile sevenleriyle buluştu.


Türkülere olan hayranlığı Babasından aldığını belirten ünlü sanatçı, Bir stüdyo ortamında Türkü okumayı uzun süredir hayal ettiğini belirterek şöyle devam etti. Başlangıçta Albümü eşe dosta dağıtırım, arabamda olur ve çocuklarıma bırakacağım güzel bir armağan olur diye düşünürken bu denli profesyonel bir hale dönüşmesi etrafımdaki güzel insanlar sayesinde gerçekleşti. Albümün ilk video klibini ise Haydar Haydar adlı esere çektik.

Herkes şarkısını söylemeli

Sanatın herhangi bir alanıyla, haddi aşmadan, o sanat dalının ustalarını göz ardı etmeden hayalini kurdukları şeyi yerine getirmelerinde benim açımdan bir sakınca yok. Ben Erdal Erzincan, Belkıs Akkale, Sabahat Akkiraz gibi çok önemli Türk halk müziği sanatçılarını takip ediyorum. Onların yaptıkları biçimde bu işi yapabilme ihtimalim olmadığını biliyorum ama bir hayalim var. Onlar sayesinde bunu çok seviyorum. Şarkı söylemeye cesaret ettiysem bundan onlar da sorumlu. Sadece oyuncular değil, şarkı söylemek isteyen herkes şarkılarını söylemeli. Ben mesela heykel kursuna gitmeye başladım. Bu benim heykeltıraş olacağım anlamına gelmiyor. Ama heykeli de çok seviyorum, yapmaya devam edeceğim.

Türküler bizim duamız gibi

Türküler hayat felsefem olsun diye gayret ediyorum. Çünkü söylediği her şeyden çok etkileniyorum. Düşünülmüşlüğünden, hayata değme çabasından, neşesinden, hüznünden… Türküler bizim duamız gibi. Onlardan feyz alma gayreti içindeyim.

Kendisi gibi Oyuncu olan Eşi Ceyda Düvenci’nin de iki eserde eşlik ettiği, yapımcılığını Aykut Gürel’in üstlendiği ve İremrecords etiketiyle piyasaya sunulan Türkü Albümü “Yol” kısa sürede beğeni kazanmış görülüyor.

PAYLAŞ
İLGİLİ YAZILAR
Asya Sanat Merkezi
İBRADI VE YÖRÜK KÜLTÜRNÜNÜN KADIN TEMSİLCİSİ GÜLAY DİRİ
ASM de Müslüm Eke dönemi
ASM de Müslüm Eke dönemi

Yanıt Ver

*