Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı Geleneksel Türk Müziği Bölümü Türk Halk Müziği Ana Sanat Dalı’nda çalışmalarını sürdüren Kadın Bağlama Virtüözü, Öğretim Üyesi Dr. Sevilay Gök Akyıldız, sözü ve müziği kendisine ait olan “Yiğit Efe” adlı türkü formundaki eserini dinleyici ile buluşturdu.


Eserin video klibinin Antalya’da çekildiğini söyleyen Akyıldız, kültürümüzün en önemli unsurlarından, özümüz, sözümüz türkülerimizi genç nesile sevdirmek için çalıştıklarını kaydetti.

Ödüllü bir ekip görev aldı

Yiğit Efe’nin müzik yönetmenliğini Sipsi enstrümanı ile dünya birinciliğine sahip Ali Bedel üstlenirken, video klip yönetmenliğini ise pek çok ülkede “Kar Zamanı” filmiyle ödül alan ve Türkü Life dergimizin 27’inci sayısında konuk ettiğimiz genç ve başarılı yönetmen Cevahir Çokbilir yaptı.

Kalan Müzik etiketiyle yayınlanan bu çalışmada ayrıca Ertan Keser, İlter Kurcala, Uğur Önür, Berat Etöz, Orkun Derin, Mehmet Ali Selçuk gibi isimler de yer aldı.

Klipte Efe olarak figür sergileyen Çağrı Pala’nın ise dergimizin ikinci sayısında konuk ettiğimiz, kuşaklar boyu Zeybek kültürüyle yoğrulmuş bir ailenin yeni nesil Zeybek temsilcisi olduğunu belirtelim.

PAYLAŞ
İLGİLİ YAZILAR
Yeni Android uygulama yayınlandı
Âşık Sefil Selimi
Binali Selman
BİNALİ SELMAN

Yanıt Ver

*