Ankara’nın yetiştirdiği, sesiyle olduğu kadar, güzelliğiyle de dikkatleri üzerine çeken bir isim Duygu Kutlu… Bugünlerde, söz ve müziği Güler Duman’a ait son akustik çalışması “Sazım” ile sevenlerinin gönlüne dokunmayı başaran Kutlu, oğlu Deniz’in doğumunun ardından, yeniden ağırlık verdiği müzik çalışmalarını, hikayesini ve yeni projelerini Türkü Life’a anlattı.


Hali, tavrı ve konuşmalarıyla etrafındakilere sürekli enerji aktarıyor. O gün sahnesi varsa, motivasyonunu düşürebilecek her şeyden uzaklaşıyor, evden dışarı çıkmıyor, bakkala bile gitmiyor. Sahneye çıkmadan önce mutlaka bir yeşil elmayı kabuğuyla birlikte yiyip, bitiriyor.   

Duygu Kutlu ismini Türkiye ilk kez, 2015 yılında katıldığı O Ses Türkiye yarışmasındaki müthiş performansıyla duydu. Yarışmada, Ahmet Kaya’nın dillere pelesenk olmuş ‘Nereden Bileceksiniz’ adlı eserini seslendirmiş, ekranları başında dinleyen herkes gibi, jüri üyeleri de kayıtsız kalamamışlar ve dördü birden dönmüşlerdi.

Evet! Her ne kadar Türkiye Duygu’yu ilk kez bu yarışmayla tanımış olsa da Ankaralı müzikseverler onu 12 yıldır çıktığı sahnelerden zaten tanıyorlardı. Peki, neydi Duygu Kutlu’yu yarışmaya katılmaya iten sebep?

“Arkadaşlarımın sayesinde girdiğim bir serüvendi o.” diyen Kutlu, sorumuzu şöyle yanıtlıyor:

“Haberim olmadan başvuruyu yapmışlar. Sonra beni yarışmanın elemelerine götürdüler. Elemelerin ardından çağrıldım ve çıkıp yarıştım. Açıkçası, bizim için güzel bir tecrübe oldu.

Tabii, ben her zaman emek vererek bir yerlere gelmek ya da ismimi duyurmak taraftarıyım. Gönlüm, böyle yarışmalara gerek kalmadan ismimizi, türkülerimizi insanlara duyurabilmeyi istiyor. Ama bu yarışma, insanların bizi tanıması açısından da çok güzel oldu.”

Çevrenizden ne tür tepkiler aldınız?

‘Çok güzeldi Duygu! Harika okudun!’ gibi güzel tepkiler aldım. Tabii ki sevenler olduğu kadar hoşuna gitmeyenler de oldu ama bunlar çok azınlıktaydı. Çok güzel tepkiler aldım. Herkes çok memnundu. Aldığım olumlu tepkilerden ben de çok memnun oldum.

PAYLAŞ
İLGİLİ YAZILAR
Modern Zaman Davulcusu Ozan Kartal
Engin Nurşani yaşamını yitirdi
Bir Kadın Bağlama Eğitmeni GENÇ YETENEK DİLAN BAL

Yanıt Ver

*